Które napoje możesz pić podczas ciąży?

napoje

Podczas ciąży zalecane jest picie dużej ilości płynów, aby nasz organizm prawidłowo funkcjonował. Nerki mają więcej pracy. W czym może pomóc większa ilość płynów? Zwalczy, np. nudności, zaparcia, suchość skóry. Zapobiega także kamicy układu nerwowego.

Postaraj się wypijać około 2-2,5 litra dziennie płynów. Często kobiety uważają, że kiedy zaczynają w trzecim trymestrze puchnąć to powinny ograniczyć płyny. Nic bardziej mylnego. Nadal powinnaś pić tyle co do tej pory.

Najlepiej jest pić wodę niegazowaną, źródlaną lub mineralną niskozmineralizowaną. Jednak możesz pić tak naprawdę każdą wodę, nie ma zaleceń, która jest najlepsza, a która nie.

Co jeszcze możesz pić poza wodą?

Dobrze jest sięgać po napoje mleczne, w których jest dużo wapnia. Nie musi to być mleko. Możesz się zdecydować na maślankę, kefir lub jogurty naturalne.

A co z kawą i herbatą?

Powinnaś unikać kofeiny. Jeśli jednak nie potrafisz bez niej żyć to zdecyduj się na kawę bezkofeinową. Herbata też nie jest zbyt dobra, maksymalnie możesz pić 2 filiżanki herbaty. A herbaty ziołowe lub owocowe? Musisz sprawdzić na opakowaniu, czy można ją pić podczas ciąży.

Soki owocowe warto pić! Szczególnie w okresie letnim, kiedy dostępne są owoce, z których śmiało możesz przygotowywać świeże soki. W takich napojach zawartych jest dużo witamin i mikroelementów. Gotowe soki owocowe i warzywne także możesz spożywać. Warto jednak unikać nektarów, w których jest dużo syropu glukozowo-fruktozowego.

Źródło grafiki: www.weightlosswowfactor.com

Clef two-factor authentication