O uszy niemowlaka należy odpowiednio dbać!

uszy niemowlaka

Co za dużo to niezdrowo. To powiedzenie sprawdza się idealnie przy czyszczeniu uszu dziecka. Trzeba robić to delikatnie i z wyczuciem.

Jak często powinnaś myć uszka niemowlaka?

W zupełności wystarczy raz dziennie. Najlepiej wieczorem, przed lub po kąpieli. W tym celu potrzebujesz małego i miękkiego wacika zwilżonego letnią wodą. W bardzo delikatny sposób przetrzyj małżowinę i wejście do przewodu słuchowego oraz zagłębienie za uszami.

Dlaczego nie zaleca się używania patyczków kosmetycznych?

Używając patyczki kosmetyczne możemy uszkodzić przewód słuchowy, a nawet przebić błonę bębenkową. Ponad to zamiast usuwać woskowinę wciskamy ją głębiej. Patyczków możesz użyć wyłącznie w celu oczyszczenia zagłębień w małżowinie i za uszami.

Dlaczego czasem zdarza się, że wydzieliny jest bardzo dużo?

Zazwyczaj przyczyna jest bardzo prosta- zbyt częste czyszczenie powoduje zwiększoną produkcję wydzieliny. Inna przyczyną może być zbyt wąski przewód słuchowy lub nieprawidłowe działanie mechanizmów samoczyszczących.

Czy nie powinno się usuwać woskowiny?

Tak, ponieważ woskowina chroni przewód słuchowy i ucho wewnętrzne. Zawiera również składniki, które hamują rozwój grzybów i bakterii, a także nawilża i natłuszcza skórę przewodu słuchowego.

Co zrobić, kiedy woskowiny jest za dużo?

Wtedy możemy sięgnąć po specjalny środek do czyszczenia uszu. Jest on zrobiony na bazie parafiny, oliwy, olejów i pomaga w rozpuszczeniu woskowiny.

Czy zalanie wodą uszu w czasie kąpieli jest groźne?

Nie. Jeśli zalejesz uszka w czasie kąpieli należy tylko osuszyć je po kąpieli.

Źródło grafiki: www.huffingtonpost.com

Clef two-factor authentication