Katar u maluszka. Jak postępować?

katar u maluszka

Katar generalnie nie jest groźny. Dorosła osoba się tym zbytnio nie przejmie. Jednak dla maluszka może to być spory problem.

Czy wiesz jak przynieść ulgę swojemu dziecku?

Kiedy dziecko ma zatkany nos to ma kłopoty ze spaniem i jedzeniem. Zazwyczaj marudzi i płacze. A to wszystko spowodowane katarem.

Maluszki oddychają przez nos, mają obrzękniętą śluzówkę podczas kataru i dużo gorzej oddychają. Przeziębione dziecko jest rozdrażnione, zmęczone, nie chce jeść i spać. Zazwyczaj chce być na rękach, nie ma chęci na zabawę.

Kataru u maluszków nie można bagatelizować, ponieważ mogą prowadzić do ostrych powikłań. Bardzo często prowadzi do zapalenia uszu. Katar może spływać po gardle i doprowadzić do zapalenia oskrzeli.

Aby tego uniknąć musimy regularnie oczyszczać dziecku nosek. Najlepiej jest używać aspiratora lub specjalnej rurki do odkurzacza, tzw. katarku.

Dodatkowo powinno się często wietrzyć w mieszkaniu, przykręć kaloryfery. Nie pozwól, aby dziecko było w pomieszczeniach, gdzie pali się papierosy, używaj nawilżacza powietrza, nie unikaj spacerów z maluszkiem.

Źródło grafiki: www.babycenter.com

 

 

Clef two-factor authentication