Co nie jest prawdą w temacie karmienia butelką?

karmienia butelką

Karmienie butelką nie jest tak proste jak się może wydawać. Jest kilka rzeczy, które warto wiedzieć. Poniżej opisujemy krótko mity na ten temat.

Mity o karmieniu butlą:

 • I MIT

Nieprawdą jest to, że dziecko, któremu podajemy mleko modyfikowane trzeba karmić  co trzy godziny. Karminy je na żądanie. Dziecko, podobnie jak osoba dorosła raz ma ochotę zjeść więcej, raz mniej, raz częściej, raz rzadziej. W raz z upływem czasu maluch wypracuje sobie w miarę stałe pory jedzenia.

 • II MIT

Kolejnym mitem jest to, że dziecko karmione butelką musi dodatkowo pić. Oczywiście nic się nie stanie, jeśli podamy maluchowi trochę wody albo specjalnej herbatki dla najmłodszych.

 • III MIT
  Wiele osób twierdzi, że na sztucznym pokarmie dziecko będzie szybciej tyło. Nieprawda! Ważne jest oczywiście to, aby dziecka nie przekarmiać i trzymać się rozpiski ile dziecko w danym wieku powinno jeść.
 • IV MIT

Czy dziecko po mleku modyfikowanym lepiej śpi? Wszystko zależy od dziecka. Zazwyczaj maluszki na butelce szybciej będą przesypiać noce, z racji tego, że można im podać kaszkę na mleku około 2 miesięcy szybciej niż dziecku na piersi. Warto wziąć pod uwagę odzwyczajanie dziecka po 6 miesiącu życia od jedzenia mleka w nocy, można wtedy podać maluchowi wodę.

 • V MIT
  Generalnie dziecko na piersi powinno szybciej przystosować się do nowych pokarmów, bo poszczególne składniki przenikają przez mleko matki. Ale często jest tak, że dzieci nie chcą rezygnować z piersi na rzecz stałego pokarmu, więc często jest tak, że dzieci butelkowe szybciej przystosowują się do nowych smaków.
 • VI MIT
  Czy dziecko na butelce częściej choruje? Nie, chociaż wiele osób tak sądzi. Takie przekonania wynikają z tego, że matka przez swoje mleko przekazuje dziecko przeciwciała odpornościowe i inne żywe składniki. Ale w mleku modyfikowanym producenci dodają żelazo, cynk, probiotyki, prebiotyki, kwasy omega-3, więc taki maluch też jest bardzo dobrze chroniony.
 • VII MIT
  Zagęszczona mieszanka jest pożywniejsza? Nie wolno dodawać większej ilości proszku do wody niż jest napisane w instrukcji! Dlaczego? Bo możemy zaszkodzić dziecku, które po spożyciu takiej mieszanki może mieć problemy z nerkami lub brzuchem.Źródło grafiki: www.lovi.pl
Clef two-factor authentication